22. oktoober 2013

SEINA- JA PÕRANDAPLAADID VAEVATA PUHTAKS!

Olen täiesti veendunud, et enamus teist, kellel on kodus põranda,-või seinaplaadid, ei viitsi väga nende tuhmunud vuugivahedega mässata. Eks ikka tõmbame põranda ainult mopiga üle, kuid tähelepanuta jäävad vuugid. Mingi hetk aga hakkavad need liialt silma riivama. Siis oleme jälle kallite pastade ja hambaharjaga põrandal maas, vuugivahesid nühkimas. :)  Tegelikult aga ei pea üldse nii palju rahmeldama. Olen proovinud palju erinevaid meetodeid, kuid omatehtud ja väga lihtsate vahenditega on see käkitegu.


KOOSTIS:

*  4 tassi vett
*  1/4 tassi söögisoodat
*  1/4 tassi sidrunimahla 

*  1/2 tassi äädikat


1. Kalla kõik koostisained spray pudelisse
2. Viimasena lisa vesi
3. Pihusta lahus plaatidele
4. Lase puhastusvahendil seista 5 minutit
5. Puhasta mustus
6. Pärast puhastamist pese veega põrand või sein üle.Kui sedasi tihti teha, siis pole  küürimisele või  nühkimisele aega ega energiat vaja raisata. 
Aga nagu ikka- marmorpinnad hoiame sellest eemal, eks, sest see puhastusvahend sisaldab ju äädikat. 

Tänan külastamast!

2 kommentaari:

  1. Kuidas on võimalik ära hoida sooda reageerimine äädikaga?
    Mul lihtsalt surus kõik pudelist välja..

    VastaKustuta
  2. Tere Triin!
    Seda ära hoida pole võimalik. Järelikult on kogused Teie pihustipudeli jaoks liiga suured. Minu soovitus: tehka segu valmis kuskil kausis (veel parem kui sellises kausis, mis vajakski natuke puhastamist, siis saate kohe kaks ühe hoobiga:) Kui segate kõik ained kokku, laske sel rahus ära reageerida ja alles seejärel kallake pudelisse. Iga kord enne kasutamist tuleb küll pudelit raputada ja eks natuke sooda ja äädikas jälle kihisema hakkavad, aga see on juba väga minimaalne.

    VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...